Az élményalapú programok, interaktív bemutatók és izgalmas feladatok most első alkalommal érkeznek meg Székesfehérvárra az Alba Regia csarnokba. Nem számít, hogy valaki a gépészet, az elektronika, vagy az informatika iránt vonzódik – itt mindenki találhat inspirációt. A pályaválasztó eseményen az ipari szereplők és az oktatási intézmények bevonásával, modern eszközökkel, látványos, vonzó, interaktív, élmény alapú bemutatókon keresztül ismerhetik meg az érdeklődők a műszaki és informatikai szakmák izgalmas világát. Számítógépes vasútépítő játékprogramok, hegesztő szimulátorok, asztali CNC és 3D modellek készítése, műszersimogató és számtalan kézzelfogható eszköz, valamint gyakorlati feladatok is várják a fiatalokat az élő show részeként. A cél, hogy a pályaválasztás előtt állók kézzelfogható élmények alapján dönthessenek arról, hogy mely szakterület érdekli őket a leginkább.
Idén először külön figyelmet kapnak a tanárok és pedagógusok, akiknek konzultációs lehetőséget biztosítanak a fesztivál szervezői, a duális képzés lehetőségéről, felvételi eljárásokról és későbbi munkalehetőségekről. Továbbá Budapesten egy harmadik nappal bővül a megjelenés, kifejezetten középiskolás diákok számára szervezve, hogy még több fiatal számára nyíljon meg a lehetőség a fesztiválon való részvételre.
„Büszkék vagyunk arra, hogy Székesfehérvár városa idén kiemelt partnerként támogatja a rendezvényünket, ami jól mutatja, hogy a helyi közösség is elkötelezett a jövő szakembereinek támogatásában" – mondta Gelencsér Lajos a főszervező, Magyar Elektrotechnikai Egyesület elnöke. „Az esemény ideális lehetőséget kínál a diákoknak arra, hogy valós képet kapjanak a műszaki szakterületekről, valamint a térség vállalatai számára is kiváló alkalom, hogy bemutatkozzanak a jövő generációjának” – tette hozzá.
Az esemény már bizonyította, hogy pozitív hatással van a fiatalokra: több mint 15 000 diákot ér el évente, és sokan találnak itt nemcsak karrierutat, hanem életre szóló hivatást is. A szülők számára is remek alkalom, hogy pályaválasztás előtt álló gyermekeikkel közösen ismerjék meg a műszaki világ nyújtotta lehetőségeket, és támogassák a fiatalokat abban, hogy egy stabil, fejlődő iparágban építsenek karriert.
”Az E.ON számára kiemelten fontos, hogy képzései során, sokoldalú tudást és a modern technológiák magabiztos ismeretét átadva készítse fel a jövő villamossági szakembereit. Arra törekszünk, hogy képzéseink minden fiatal korosztály számára elérhetők legyenek, 14 éves kortól egészen a diploma utáni gyakorlatig. Székesfehérváron az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karával közös duális egyetemi képzésünkön a hallgatók a legmodernebb ismereteket és gyakorlati jártasságot szerezhetik meg” – mondta Stickl László, az E.ON Székesfehérvári Üzemének vezetője.
Az esemény lényege valós társadalmi felelősségvállalás, mely során a szervezők a cégekkel karöltve valósítják meg az eseménysorozatot. A kiemelt támogatók – E.ON Hungária Csoport, OPUS Energetika, MVM, MEKH, MÁV csoport – mellett a helyi önkormányzatok sok esetben a kiemelt támogatókkal azonos szinten vesznek részt a szervezésben. A városok számára is fontos mind a diákság, mind a pedagógusok tájékoztatása, a lehetőségek bemutatása, és hogy a gyerekek az adott városban maradjanak, legyen reális jövőképük a leendő munkahelyeikről, tudásukat és szakértelmüket helyben kamatoztassák. Ilyen önkormányzatok a hét közül: Pécs, Győr, Székesfehérvár, akik felismerve ennek fontosságát, saját maguk adnak otthont a rendezvénynek.
Az eseménysorozat október 9-én, Pécsett vette kezdetét, eddig Győrbe, Szegedre, Miskolcra, Debrecenbe és Székesfehérvár jutott el, majd Budapesten, ahol három teljes napon át várják a látogatókat, zárul a pályaválasztó roadshow.
A programsorozatról minden információ elérhető a Mi a pálya? oldalon.